مقالات سایت

حمل کانتینر توسط شناور غیر کانتینری

حمل و نقل دریایی
حمل و نقل زمینی
حمل و نقل هوایی
اصطلاحات اینکوترمز
اخبار و حواشی
ما را دنبال کنید!

هشدار برای استفاده از شناور غیر کانتینری

صاحبان کالا برای حمل کانتینر‌های خود از کشتی‌های غیر‌کانتینری استفاده نکنند، زیرا این قبیل کشتی‌ها برای حمل کانتینر طراحی نشده‌اند و حمل غیر‌ایمن بار عواقب زیانباری بدنبال دارد.

به گزارش گروه بین‌الملل مانا؛ “Akshat Arora” از تحلیلگران ارشد دریایی سنگاپور طی مقاله‌ای که در سایت های دریایی منتشر شده اعلام کرد حمل بار با کشتی‌هایی که برای حمل کانتینر ساخته نشده‌اند ریسکی است که به هیچ عنوان امکان ارزیابی مثبت از آن وجود ندارد و جلوی این کار باید هرچه زودتر گرفته شود‌.

مشکلات حمل کانتینر توسط شناور غیر کانتینری

خدمه شناورهای غیر کانتینری به دلیل نا آشنایی با حمل کانتینر توسط شناورهای غیر کانتینری، باعث بروز مشکلات زیادی در حمل و امنیت کالا می شوند. همچنین بنابر گزارش ها و مطالعات انجام گرفته مشخص شده که حمل کالا با کشتی های غیر کانتینری مشروعیت ندارد و مالکان کشتی های کانتینری هرگز نباید اجازه حمل کانتینر توسط سایر شناورها را بدهند.

دلایل بروز مشکل در حمل کالا

یکی دیگر از دلایل ناکارآمدی حمل کانتینر توسط کشتی های غیر کانتینری، چهارچوب خاص و اصولی در بارچینی و حمل کانتینر است که نیاز به دانش و تخصص ویژه خود را دارا می باشد و نمی توان از هر نوع کشتی برای این کار استفاده کرد.

دلیل استفاده زیاد کشتی های غیر کانتینری برای حمل کانتینر، کمبود کشتی های کانتینری و در دسترس بودن شناورهای دیگر می باشد که باعث هرج و مرج در صنعت کشتیرانی شده است. راه حل مقابله با این مشکل، به اقدامات جامعه دریایی مربوط می شود. مالکان کشتی ها، صاحبان بار و خطوط کشتیرانی برای مقابله با این مشکل باید تمامی اصول و قواعد مرتبط را رعایت کنند تا دیگر شاهد بروز هرج و مرج در خطوط و خدمات حمل و نقل دریایی نباشیم.

راه حل مناسب

استفاده از کشتی‌های تخصصی

استفاده از کشتی‌های تخصصی برای حمل و نقل دریایی کالا تنها گزینه برای محافظت صحیح از محموله‌های بارگیری شده در کانتینر است و بدین ترتیب مهمترین وظیفه یک شرکت حمل و نقل بین‌المللی که تحویل صحیح و سالم محموله در مقصد است را برآورد می‌کند.

ما در شرکت ساعی ترابر آرشام (S.T.A SHIPPING) تنها یک گزینه برای شما داریم. استفاده از خطوط کشتیرانی تخصصی برای حمل محموله‌های شما بر هر مقصدی که می‌خواهید.

بهترین شرکت‌های حمل و نقل کالا سرمایه مشتریان را در اولویت تعهدهای خود قرار می‌دهند.