مقالات سایت

همه چیز درباره NVOCC

حمل و نقل دریایی
حمل و نقل زمینی
حمل و نقل هوایی
اصطلاحات اینکوترمز
اخبار و حواشی
ما را دنبال کنید!
nvocc - ساعی ترابر آرشام

حمل و نقل بین‌المللی، موضوعی پیچیده و تلفیفی از قوانین و مقررات ، هزینه‌های پنهان و چالش‌های لجستیک در هر مرحله است. گاهی به دلیل میزان پیچیدگی زیاد فرآیند حمل و نقل کالاها، برخی از کسب و کارها ممکن است مجبور شوند از یک سرمایه‌گذاری پرسود بین‌المللی چشم‌پوشی کنند. اینجاست که شرکت‌های حمل‌ونقل معمولی غیر مالک کشتی (NVOCC) دست به کار می‌شوند. همکاری با یک شرکت کشتیرانی NVOCC خوب می‌تواند حمل‌ونقل بین‌المللی را به سادگی حمل‌ونقل داخلی کند.

 اما آیا می‌دانید که شرکت‌های حمل و نقل NVOCC دقیقاً چه شرکت‌هایی هستند و کار آن‌ها چیست؟ آیا می‌دانید بهترین شرکت کشتیرانی NVOCC در ایران کدام است؟ با ساعی ترابر آرشام در ادامه همراه باشید تا به طور کامل با این شیوه حمل و نقل دریایی بیشتر آشنا شوید.

NVOCC چیست؟

NVOCC مخفف عبارت Non-Vessel Operating Common Carriers است و به معنای «شرکت حمل‌ونقل مشترک بدون کشتی است. یک شرکت NVOCC شبیه شرکت‌های حمل‌ونقل دریایی و کشتیرانی عمل می‌کند و خدمات حمل‌ونقل را ارائه می‌دهد، اما کشتی‌ای از خود ندارد.

به عبارت دیگر، NVOCC فضایی را در کانتینرها اجاره یا خریداری می‌کند و از بارنامه مخصوص به خود برای قرارداد با مشتریان برای حمل‌ونقل کانتینرها استفاده می‌کند. در واقع شرکت NVOCC یک واسطه حمل‌ونقل است، شبیه به یک شرکت حمل‌و نقل (Forwarder)، با این تفاوت که NVOCC مستقیماً با حمل‌کننده برای حمل کانتینرها قرارداد می‌بندد، در حالی که Forwarder معمولاً انبار اختصاصی خود را ندارد و به عنوان نماینده‌ حمل‌کننده برای رزرو محموله با یک شرکت حمل‌ونقل دریایی عمل می‌کند.
شرکت‌های NVOCC علاوه بر فرآیندهای لازم پیش از حمل و نقل، کار تحویل محموله به گیرنده در مقصد را نیز بر عهده می‌گیرند. بیشتر NVOCC ها برای حفظ نرخ منصفانه، مستقیماً با حمل و نقل کار می کنند.

جدا از این که شرکت‌های NVOCC حامل‌های بدون مالکیت کشتی هستند، معمولاً انبار نیز ندارند. با این وجود، برخی از این شرکت‌ها در عملیات گسترده‌ای شرکت می‌کنند که به یک انبار و چندین کانتینر نیاز دارد. از دیگر خدمات ارائه شده توسط شرکت‌های NVOCC می‌توان به تحویل کالا به ایستگاه های باربری، بسته‌بندی مناسب، یکپارچه‌سازی و ادغام‌زدایی و کلیه فرآیندهای گمرک در مقصد اشاره کرد.

توانایی NVOCC در انجام این مسئولیت‌ها برای مشاغل و افراد، آنها را به گزینه‌ای ایده‌آل برای سهولت در کل فرآیند حمل‌ونقل کالا، به‌ویژه از طریق اقیانوس تبدیل می‌کند. شاید به همین دلیل است که این شرکت‌ها همچنان یکی از جنبه‌های مهم صنعت حمل و نقل هستند.

شرکت‌های NVOCC چگونه کار می‌کنند؟

اما نحوه کار شرکت‌های NVOCC چگونه است؟ به طور معمول، شرکت‌های NVOCC به عنوان واسطه بین مشاغل و خطوط کشتیرانی عمل می‌کنند. به این ترتیب، عملیات آنها شامل تمام فرآیندهای مربوط به حمل و نقل قانونی محموله از یک مکان به مکان دیگر است. جای تعجب نیست که برای مشارکت موثر در این امر، NVOCCها همچنین دارای الزامات قانونی هستند که بر روش عملکرد آنها تأثیر می‌گذارد.

اولاً، برای انجام حمل و نقل محموله، NVOCCها بارنامه را از طریق اپراتورهای کشتی‌های حمل بار برای انجام حمل و نقل دریافت می‌کنند. بارنامه‌های فورواردری یا HBL (مخفف House bill of lading) سندی است که حاوی اطلاعات محموله کشتی، فرستنده بار و گیرنده است. سند مهم دیگر بارنامه Mater است که توسط خط کشتیرانی برای حمل و نقل صادر می‌شود. MBL نشان‌دهنده وجود محموله “کمتر از کانتینر” است.

از آنجایی که شرکت‌های NVOCC واسطه هستند، توافقی بین این شرکت‌ها و خطوط کشتیرانی وجود دارد. این قراردادها مشخص می‌کنند که NVOCC چه میزان کاری را می‌تواند در یک دوره مشخص به آنها ارائه دهد. این موضوع همچنین می‌تواند نرخ پرداخت مشاغل بدون کشتی به ازای یک فضا را تغییر دهد.

نیاز به یک شرکت حمل و نقل بین‌المللی معتبر

وظایف شرکت‌های NVOCC

وظیفه اصلی یک شرکت NVOCC، برقراری تماس با فرستنده و حامل است. پس از برقراری این موارد، متصدی NVOCC ارتباط برقرار می‌کند تا اطمینان حاصل شود که پایان معامله آن‌ها به نتیجه می‌رسد. در اینجا چندین گزینه وجود دارد. سیستم‌های ردیابی ارائه شده توسط نرم افزار حمل و نقل NVOCC را می‌توان در دریا استفاده کرد تا اطمینان حاصل شود که همه محموله‌ها به موقع به مقصد می‌رسند.

شما می‌توانید یکپارچه‌سازی حمل و نقل هوایی، اقیانوسی و زمینی ایجاد کنید، دستورالعمل‌های حمل و نقل را (از باربری به اقیانوسی و به هوایی، و دوباره برگشت) مبادله کنید، و به سرعت بارنامه و سایر اسناد مورد نیاز را با نرم افزار متخصص NVOCC تولید کنید.

بهترین شرکت حمل و نقل بین‌المللی در ایران
S.T.A SHIPPING

اهمیت NVOCC

جهانی شدن، بازار جهانی را به روی مشاغل مختلف، اعم از بزرگ و کوچک باز کرده است. با این حال، تدارکات می‌تواند دشوار باشد، به خصوص برای تازه‌واردان. اینجاست که NVOCC با ساده‌سازی فرآیند به آنها کمک می‌کند.

 1. شریک ایده آل برای شرکت‌های در مقیاس کوچک: کسب و کارهای کوچک ممکن است در سال‌های اولیه خود برای یافتن گزینه حمل و نقل مناسب با مشکل مواجه شوند. NVOCCها الزامات حمل و نقل این شرکت‌های کوچک را برآورده می‌کنند و به آن‌ها این امکان را می‌دهند که با یک سازمان کوچکتر به جای یک خط کشتیرانی بزرگ شراکت کنند. NVOCCها با عمل به‌عنوان یک واسطه، حمل بار با نرخ‌های بهتر را تسهیل می کنند، خدمات بهتری را بدون بوروکراسی غیر ضروری ارائه می‌دهند و کل فرآیند را برای مشاغل کوچک تا متوسط ساده می‌کنند.
 2. نرخ حمل و نقل بهتر شرکت‌های NVOCC: شرکت‌های NVOCC معمولاً نسبت به یک شرکت حمل و نقل سنتی به شما نرخ پایین‌تری برای حمل بار ارائه می‌دهند. NVOCCها در ازای تجارت فله مذاکره می کنند و نرخ های کمتری را از خطوط کشتیرانی دریافت می‌کنند. صاحبان مشاغل کوچک اگر مستقیماً با یک خط کشتیرانی تماس بگیرند، این نرخ کم را دریافت نمی‌کنند.
 3. خدمات مناسب با مشتری: بر خلاف یک شرکت حمل و نقل بزرگ با پایگاه مشتری عظیم، NVOCC خدمات یکپارچه و شخصی را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. از آنجا که آنها با حامل‌های مختلف حمل و نقل اقیانوس کار می‌کنند، می‌توانند در مورد گزینه‌های مختلف حمل و نقل مشاوره دهند. NVOCC اکنون خدمات ردیابی آنلاین را ارائه می‌دهد تا به کسب و کارها کمک کند تا بدانند محموله آنها در طول حمل و نقل کجاست.
 4. اتصال بهتر: NVOCC ها معمولاً دارای یک شبکه قوی از تماس با انجمن‌های حمل و نقل محلی، اتحادیه‌های کارگری، گمرک بندر و غیره هستند. چنین شبکه متنوع و موثری به تکمیل کارها و با حداقل اختلال کمک می‌کند. بنابراین، یک NVOCC با ارتباطات و جایگاه خوب در صنعت می‌تواند به کاهش خطرات مرتبط با مشکلات حمل و نقل، اتحادیه‌های کارگری – به‌ویژه در بنادر – و سایر موقعیت‌هایی که حمل‌کنندگان بزرگ و حمل‌و‌نقل‌ها به عنوان وثیقه عادی در نظر می‌گیرند، کمک کند.
 5. فرآیند ساده‌سازی اسناد: بارنامه توسط NVOCC صادر می‌شود. زمانی که بارنامه توسط NVOCC صادر می‌شود، به آن House Bill of Lading یا HBL گفته می‌شود. این فرآیند اسناد را برای مشتری ساده می‌کند. نرم‌افزار مدیریت لجستیک به حمل‌ونقل‌ها اجازه می‌دهد تا تجارت خود را به صورت سرتاسری مدیریت کنند و در عین حال مزایای تجاری مناسبی را ارائه دهند.

با نمایندگی کشتیرانی ساعی ترابر آرشام، بهترین و قابل اعتمادترین عملیات NVOCC را تجربه کنید

از آنجایی که همه شرکت‌های NVOCC نمی‌توانند خدمات مناسب ارائه دهند و بسیاری از آن‌ها بارها را در زمان مقرر ارسال نمی‌کنند، انتخاب و همکاری با یک شرکت کشتیرانی NVOCC می‌تواند به بهبود عملکرد و تحویل به موقع کالاها کمک بسزایی کند. نمایندگی کشتیرانی ساعی ترابر آرشام (S.T.A SHIPPING) یکی از بهترین شرکت‌هایی است که در زمینه حمل کالا به روش NVOCC بسیار قوی عمل کرده است.

نمایندگی کشتیرانی ساعی ترابر آرشام با ارائه خدمات NVOCC (مالک غیرعامل کشتی) به شما کمک می‌کند تا کالایتان را با خیالی آسوده به سراسر دنیا ارسال کنید.

ما با سال‌ها تجربه و تخصص در زمینه حمل و نقل بین‌المللی، طیف وسیعی از خدمات را به شما ارائه می‌دهیم که از جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حمل و نقل کانتینرهای کامل  (FCL)
 • حمل و نقل بارهای خرده  (LCL)
 • حمل و نقل کالاهای خطرناک
 • حمل و نقل محمولات فاسد شدنی
 • ترانزیت کالا
 • خدمات گمرکی
 • بیمه حمل و نقل

ما به تعهد خود در قبال ارائه خدمات با کیفیت بالا و قیمت‌های مقرون‌به‌صرفه به شما پایبند هستیم. تیم مجرب و کارآزموده ما در تمام مراحل حمل و نقل در کنار شما خواهد بود تا از رسیدن به موقع و سالم کالایتان به مقصد اطمینان حاصل کند.

 

مزایای استفاده از خدمات NVOCC نمایندگی کشتیرانی ساعی‌ترابر آرشام شامل موارد زیر است:

 • قابلیت اطمینان:‌ نمایندگی کشتیرانی ساعی ترابر آرشام سابقه اثبات شده‌ای در ارائه خدمات حمل و نقل به موقع و بدون دردسر دارد.
 • پوشش جهانی: نمایندگی کشتیرانی ساعی‌ترابر آرشام به تمام نقاط دنیا خدمات حرفه‌ای ارائه می‌دهد.
 • قیمت‌های مقرون‌به‌صرفه: ما به شما نرخ‌های رقابتی ارائه می‌دهیم و می‌توانید با خیال آسوده خدمات ما را دریافت کنید.
[ S.T.A SHIPPING ]

ساعی ترابر آرشام، همراه مطمئن شما در مسیر تجارت جهانی